Šifruotas ryšys (SSL)

Serveriai, palaikantys SSL ryšį

  • irc.omnitel.net +6668
  • irc.ktu.lt +6668
  • irc.le.lt +6668
  • irc.data.lt +6668
  • irc.mikrovisata.net +6668
  • irc6.ktu.lt +7668 (tik IPv6)
  • irc.vub.lt +6668

— naudoja trečios šalies pasirašytą sertifikatą, todėl jungiantis neturėtų būti pranešimų apie SSL klaidas.

Programos mokančios dirbti su SSL

mIRC

standartinė mIRC programa palaiko SSL (pradedant 6.14 versija), tačiau tam jai reikia papildomos šifravimo bibliotekos – OpenSSL (parsisiunčiama atskirai). Žemiau pateikta instrukcija:

mIRC versija turi būti ne senesnė nei 6.14 !

Jei turite jau instaliuotą mIRC savo kompiuteryje, jums reikia atsisiųsti Win32 OpenSSL. Daugiau informacijos apie šią biblioteką yra http://www.shininglightpro.com/products/Win32OpenSSL.html, o atsisiųsti galite iš http://www.shininglightpro.com/download/Win32OpenSSL-0_9_8d.exe.

Atsisiuntę Win32 OpenSSL, instaliuokite jį — paleiskite parsiųstą failą. Jokių parametrų keisti nereikia, tiesiog spauskite „Next“ mygtuką. Instaliavę OpenSSL, įjunkite savo mIRC, junkitės į vieną iš SSL palaikančių serverių, pvz.: irc.omnitel.net +6668

Dėmesio! Nesumaišykite portų! Daug kas jungiasi į serverį irc-ssl.omnitel.net:6668 ir jiems prisijungti nepavyksta! Komanda atrodytu šitaip:

/server irc.omnitel.net +6668

arba

/server irc.data.lt +6668

Jei viską padarėte teisingai, iššoks „Security Alert“ langas. Jame bus parašyta, kad yra problemų su serverio sertifikatu: „Self signed certificate“.

Neišsigąskite! Uždėkite varnelę prie „Automatically accept this certificate in future“ ir nuspauskite „Accept“. Jungiantis į tą patį serverį daugiau šio klausimo neuždavinės (kol nepasikeis serverio sertifikatas).

Tada turėtumėt išvysti tekstą: * Connecting to irc.omnitel.net (+6668) O toliau viskas kaip įprastai prisijungus prie serverio - jungiatės į kanalus ir džiaugiatės saugesniu prisijungimu į Aitvarą. Jei nesate tikri, kad pavyko suinstaliuoti SSL palaikymą, pasileidę mIRC ir gavę prisijungimo lentelę (kur įrašomas nickas, vardas, emailas), spauskite pliusiuką prie „Connect“ ir pasirinkite eilutę „Options“. Jei teisingai viską suinstaliavote, lentelėje turi būti SSL mygtukas.

 
ssl.txt · Keista: 2010/04/06 14:58 (redaguoti papildomomis priemonėmis)