Atsakymai į dažnai vartotojų užduodamus klausimus

1. Kas yra „reklama“?

Reklama – tai bet koks viešas pranešimas, kuriuo siekiama padėti parduoti arba skatinti pirkti ar nuomoti gaminį arba paslaugą, propaguoti kokį nors dalyką ar idėją arba siekti kitokio reklamos užsakovo pageidaujamo poveikio.

2. Kokiais atvejais už reklamą Aitvare atjungiama?
 • Už internetinių puslapių reklamą, kai jie minimi vienu metu keliuose kanaluose (žinutės „/ame“ „/amsg“), kai dažnai nuoroda rašoma viename kanale, kai puslapio adresas skelbiamas daugeliui vartotojų privačiai (pavyzdžiui, pasinaudojant reklamos botais, kurie automatiškai rašo vartotojams, besijungiantiems į kanalus, kuriuose tas botas yra).
 • Už kanalų reklamą, kai kanalo pavadinimas minimas vienu metu keliuose kanaluose, kai kanalo pavadinimas parašomas viename kanale daug kartų, kai kanalo pavadinimas rašomas daugeliui vartotojų privačiai, pasinaudojant reklamos botais ar be jų pagalbos, kai kviečiami daugelis vartotojų į kanalą pasinaudojant komanda „invite“.
 • Už skelbimus, kad parduodami „steam”, žaidimų „daiktai“, žaidimų prieigos, kanalai, serveriai, bouncerių prieigos (psyBNC ir pan.) ir materialūs daiktai. Kodėl? – žr. žemiau.
 • Už masinius skelbimus apie atliekamas paslaugas (pvz., interneto puslapių kūrimas ir t.t.) Kodėl? Žr. žemiau.
 • Už informaciją apie dalinamus pakvietimus į tam tikrus puslapius, kai besireklamuojantis iš to turi aiškios naudos sau. Pavyzdžiui, už kiekvieną atvestą vartotoją gauna taškų. Tiesą sakant, be naudos sau niekas pakvietimų į uždarus gerus puslapius nedalina.
 • Už žaidimų serverių ir kitų serverių reklamą, internetinių radijo stočių reklamą, kai jų adresai brukami svetimuose kanaluose ar vartotojams privačiomis žinutėmis.
3. Kas dar draudžiama Aitvare ir už ką galima būti nubaustam?
   
* Virusų platinimas įvairiais būdais. Duodant puslapio nuorodą su virusu, per DCC ir kt.
* Bandymas sužinoti konfidencialius vartotojų duomenis, tokius kaip asmens duomenys, įvairių prieigų vardai ir slaptažodžiai, nekreipiant dėmesio į tai, kokiu būdu atliekama ši veikla, bei konfidencialių duomenų gavimo faktas (įskaitant ir slapyvardžių bei kanalų vagystes). Konfidencialių duomenų, tokių kaip prieigų vardai, slaptažodžiai, kreditinių kortelių duomenys ir t.t. viešinimas.
* Kita veika (veikla ir neveikimas) Lietuvos Respublikos įstatymais apibrėžiama kaip nusikalstama. Daugiau informacijos: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=360699&p_query=&p_tr2= Įskaitomas ir kurstymas Aitvare vykdyti veiką, už kurią LR įstatymais numatyta baudžiamoji, administracinė ar civilinė atsakomybė.
* Specialiai kanaluose ar vartotojams rašomi žinučių srautai (flood).
* Dirbtinis kanalų vartotojų skaičiaus didinimas reklamuojant kanalą, vedant vartotojus iš kitų kanalų, sujungiant kanaluose klonus, bouncerių vartotojus.
* Vartotojų atjunginėjimas ir kitoks valdymas pasinaudojant žinomais IRC klientų „bugais“, mIRC skriptų „backdoorais“ .
* Piktybiniai veiksmai pasinaudojant Aitvaro serverių ar servisų „bugais“
* Jungimasis į Aitvarą per atvirus proxy.
* Virusinių botų jungimasis į Aitvarą. Virusuotų mIRC skriptų naudojimas.
4. Atjungė už virusų platinimą ar duomenų vagystę („phishing“)ir kas. Toliau sėdžiu sausas.

Už šią veiklą įstatymais numatyta baudžiamoji atsakomybė. Todėl reikėtų melstis, kad niekas neįskųstų policijai. Paskutiniu metu teisėsaugininkai šioje srityje labai uoliai dirba, todėl nebūtinai „puolę į balą“ sausi išlipsite.

5. Kaip išplėsti kanalą, jei jį draudžiama reklamuoti?

O kam kanalą plėsti? Dideli kanalai ne visuomet yra geri. Prisirenka ten publikos pagal reklamas ir sėdi patys nesuprasdami dėl ko sėdi. Žmonės į kanalą turi eiti dėl to, kad ten vyksta įdomūs pokalbiai ar, pavyzdžiui, organizuojami geri Counter-Strike turnyrai, o ne dėl to, kad reklamuojama, jog kanale vykstantys žaidimai yra „geri“. Dažniausiai tie, kurie reklamuojasi, negali pasiūlyti vartotojams kokybiškos paslaugos. Rimti žaidėjai eina į tokius kanalus, kuriuose renkasi žinomi žmonės, kurie turi pakankamai resursų organizuoti kokybiškus žaidimus, kuriuose yra sąlygos tobulėti kaip žaidėjui bei kuriuose yra nusistovėjusi tvarka.

Kokybiškas gerai prižiūrimas kanalas laikui bėgant savaime didės ir išliks ilgai. Nauji, gerai išreklamuoti kanalai bliūkšta taip pat greitai, kaip yra išplečiami. Loterijomis, kitomis akcijomis į kanalą vartotojus pritrauksite tik trumpam laikui. Jie sėdės kanale tik tol, kol vyks loterija ar kita akcija. Neretai visos „akcijos“ pasibaigia kanalo uždarymu dėl reklamos.

Jei nežinote kas kanale sėdės, jei neturite idėjos, kuri vienys kanalo kolektyvą, tai kam iš viso kanalą registruoti? O kai jau reikalas turėti nuosavą kanalą pribręs, jį galėsite užregistruoti visuomet. Geras kanalas gali būti ir toks, kuriame sėdi vos 5 žmonės.

6. Kodėl Aitvare draudžiama komercinė veikla?

Aitvaras – nekomercinė organizacija, teikianti nemokamą paslaugą – galimybę jungtis prie IRC serverio ir bendrauti. Įmonės, kurios skiria tinklui IRC serverius, interneto ryšį ir kitus resursus iš to neturi jokio pelno, tik nuostolį. IRC operatoriams už serverių priežiūrą, tvarkos palaikymą Aitvare niekas atlyginimo nemoka. Viskas vykdoma įmonių ir žmonių gera valia iš idėjos. Todėl serveriai neturi būti išnaudojami tam, kad kažkas pasipelnytų.

7. Kokia veikla Aitvare yra laikoma komercine?

Reklama apie parduodamus virtualius ar materialius dalykus ir pats pardavinėjimas (pvz., „steam“ raktų, IRC kanalų, slapyvardžių, kompiuterinės įrangos ir t.t.), reklama apie teikiamas paslaugas bei kita reklama iš kurios patys reklamuojantys vartotojai ar reklamos užsakovai turi sau naudos.

8. Gal vis dėl to galima nusipirkti teisę reklamuoti, vykdyti komercinę veiklą Aitvare?

Neįmanoma. Aitvaras tokių paslaugų neteikia.

9. Kodėl labai pykstate už skelbimus apie parduodamus „steam“?
 • Tai yra komercinė veikla (žr. aukščiau), kuri Aitvare netoleruojama.
 • Tokia veikla nelegali, nes nesate įregistravę įmonės, nemokate mokesčių valstybei. O net jei ir esate oficialus legalus pardavėjas, neturite teisės reklamuotis pagal punktą „a“
 • Parduodami „steamai“ dažnai yra gauti nelegaliu būdu, t. y., pavagiant jų duomenis iš kitų vartotojų ar įgyjami pasinaudojant svetimomis kredito kortelėmis. Aitvare tokie dalykai nepalaikomi ir netoleruojami.
 • Labai daug pastaruoju metu apgavysčių. Vartotojai skundžiasi: „pirkau steam, pervedžiau pinigus/daviau „Labas“ papildymą ir t.t., o steamo negavau“. Mes juk negalime patikrinti paties fakto, ar buvo atliktas pinigų pervedimas banku ir t.t. Be to, pasitaiko, kad vieni pardavėjai šmeižia kitus, nes nenori konkurencijos. Blogas pavyzdys užkrečia. Vartotojai, kuriuos kažkada apgavo, patys pradeda apgaudinėti „pardavinėdami“ neturimus „steam“. Siekiame apsaugoti vartotojus nuo apgavikų, kad jie neprarastų savo tėvų sunkiai uždirbtų pinigų.

Tačiau net jei Jūs sąžiningai pardavinėjate sąžiningai įsigytus „steam“, reklamuodamiesi pažeidžiate Aitvaro taisykles, nes komercinė veikla ir masinė reklama Aitvare draudžiama.

10. Į kokią reklamą Aitvaro administratoriai žiūri atlaidžiai?
 • Jei kanale sakoma su tuo kanalu susijusi informacija. Pavyzdžiui, jei kanale minimas to kanalo internetinis puslapis, Counter-Strike serveris ar, pavyzdžiui, to kanalo internetinės radijo stoties nuoroda. Taip pat yra toleruojamos pavienės internetinių puslapių nuorodos, rašomos tik tame konkrečiame kanale ir susijusios su kanalo tematika.
 • Jei įeinant į kanalą, to konkretaus kanalo botas nusiunčia žmogui žinutę iš serijos: „sveikas atvykęs į tokį ir tokį kanalą“ kurioje minimas kanalo pavadinimas ar/ir kiti duomenys. Botai Aitvare nelabai mėgstami, bet nepiktybiniai toleruojami. Jei tokią žinutę (su vieno kanalo pavadinimu) botas rašytų asmeniui, besijungiančiam į kitą kanalą, tai jau būtų laikoma masine reklama.
11. Už kokią reklamą ar kitą veiklą atjungiama be pasigailėjimo?

Už virusų platinimą, siekį išvilioti svetimų žmonių asmens duomenis („phishing“) ir vagystes pasinaudojant tais duomenimis (įskaitant bandymus pavogti slapyvardžius, kanalus ir pačias slapyvardžių, kanalų vagystes), pinigų viliojimą iš vartotojų. Galite nesiskųsti, neverkšlenti, anksčiau laiko akillai nebus nuimami.

Be to, sveika paskaityti LR Baudžiamąjį kodeksą ir kitus įstatymus, kad įsitikintumėt, jog už tai baudžiama ir… tikėtis, kad niekas nebūtų įdavęs policijai.

12. Man kanalų, kuriuose reklamuoju, administracija leido reklamuotis, kad parduodu steam, leido reklamuoti savo internetinį puslapį, kanalą ir t.t. Kodėl mane atjungėte?

Tie asmenys, kurie leido, patys nusižengia Aitvaro taisyklėms. Svetimų kanalų įkūrėjų ar kitų asmenų iš kanalo prieigos sąrašo leidimas ar tariamas leidimas reklamuoti neapsaugo nuo bausmės, šiuo atveju, atjungimo. Reklamuodami juk pažeidžiate Aitvaro taisykles.

13. Jei rašysiu kanalo pavadinimą be grotelių, ar bus laikoma reklama, jei dažnai tą pavadinimą minėsiu?

Taip, bus laikoma reklama, už kurią baudžiama. Nesvarbu ar rašysite su „@“ simboliu kanalo pavadinimą vietoj grotelių, ar išvis be jokio simbolio.

14. Nereklamavau nieko, rašiau tik kanaluose „/ame kas gth no lag q me“ ir mane atjungė. Kodėl?

Atjungė dėl to, kad pažeidėte keletą punktų iš Aitvaro taisyklių. Citata: „Masiniai pranešimai yra tie, kurie yra siunčiami daugiau nei viename kanale arba daugiau nei vienam vartotojui privačiai ir savo turiniu yra vienodi“. Tikriausiai labai labai dažnai tokią frazę minėjote daugelyje kanalų, dėl to ir buvote nubaustas už bereikalingų žinučių srautus (flood) ir reklamą (vartotojams juk reklamavote privačiomis žinutėmis).

15. Kiti reklamuoja ir jiems nieko, o mane atjungė. Kodėl?

Tikriausiai Jūsų reklama buvo piktybiškiausia, lyginant su kitais. Gali būti, kad kitų eilė dar neatėjo, bet neužilgo bus ir jie nubausti, kai patikrinsime faktus. Gali būti, kad Aitvaro administratoriai tiesiog nepastebėjo reklamuotojų ar kitų blogiukų, todėl jie ir liko nenubausti.

16. Pagal ką nustatomas atjungimo laikas?

Pirmą kartą „prisidirbę“ vartotojai paprastai atjungiami trumpam laikui. Už pakartotinius nusižengimus tinklo taisyklėms ar už itin didelius nusižengimus, tokius kaip virusų platinimas ir pan. atjungiama ilgesniam laikui.

17. Kodėl Aitvare draudžiami virusuoti mIRC skriptai?

Norime apsaugoti vartotojus, kad jų irc klientu ar kompiuteriu nepasinaudotų blogi žmonės negeriems tikslams. Aitvare netoleruojamas virusų (įskaitant ir virusuotus mIRC skriptus) platinimas, netoleruojama tokia vartotojų veikla, kai jie, pasinaudodami žinomomis irc kliento ar kartu viso kompiuterio skylėmis, vykdo negerus darbus.

Daugelis vartotojų, kurie įspėjami, kad nenaudotų vienokio ar kitokio skripto, sako: „kas čia tokio, kad mano niką pavogs. Man jis nesvarbus“. Iš tikro, slapyvardžio vagystė „nieko tokio“ palyginti su tuo, kad gali Jūsų kompiuteriu pasinaudoti, pavyzdžiui, įsilaužimui į banką ir t.t. Ką tuomet sakysite kriminalistams? Neretai blogi žmonės ištrina vartotojo svarbius duomenis iš kompiuterio, įkelia į kompiuterį kitus virusus. Ir tai įmanoma pasinaudojant vien tik skylėtu mIRC skriptu! Susimąstykite apie tai, kai kils pagunda atsisiųsti kokį nors neaiškų mIRC skriptą ar papildinį („addon“).

18. Naudoju šitą virusuotą skriptą du metus ir per tą laiką man nieko nepavogė. Kodėl turėčiau nebenaudot skripto?

Na, kad nieko neatsitiko iki šiol, nereiškia, kad negali atsitikti ateityje. Galbūt iki šiol neužkliuvote „blogiukams“ ar nebuvote jiems įdomus, nes neturite registruoto didelio kanalo, „steam“ su daug žaidimų ir t.t.

19. Mane atjungė su priežastimi „virus“, „virusas“ ir pan. Ką tai gali reikšti ir ką daryti dabar?

Su tokia priežastimi atjungia, kai iš Jūsų adreso į Aitvaro tinklą jungiasi virusinis botas. Jei Jūs ne vienas jungiatės iš to adreso, gali būti, kad virusas yra pas Jūsų kaimynus. Ir nebūtinai tie kaimynai turi IRC sėdėti. Yra daug virusų, kurie savarankiškai jungiasi į IRC serverius ir ten ką nors reklamuoja, platina save arba tiesiog laukia šeimininko komandos vykdyti ataką prieš kokį nors serverį ar asmeninį kieno nors kompiuterį. Ką daryti? Praskenuokite kompiuterį dėl virusų. Jei ne vienas jungiatės iš savo adreso, tą patį turėtų padaryti ir tinklo kaimynai. Jei nežinote kaip su virusais tvarkytis, pasikvieskite pagalbon labiau išmanantį žmogų.

20. Atjungė su priežastimi „Open proxy found on your host. Jūsų adresu rastas nesaugus proxy.“ arba "Insecure proxy found on your host. Jūsų adresu rastas nesaugus proxy.“, nors jungiuosi tiesiogiai iš savo kompiuterio, ne per jokį proxy. Ką daryti?

Pirmiausiai, reikia paskaityti puslapį, kurio nuoroda duota. Ten paaiškinta kas yra nesaugus ar atviras (nesaugus dėl to, kad atviras ) proxy. Atjungiama, kai Aitvaro botai aptinka Jūsų IP adresą juoduosiuose atvirų proxy sąrašuose ar randa atvirus Jūsų kompiuterio portus, kurie leidžia ir kitiems vartotojams netrukdomai jungtis prie Jūsų kompiuterio.

Į juoduosius sąrašus patenkama dažniausiai kai kompiuteryje sėdi virusas, kuris leidžia bet kam jungtis prie Jūsų kompiuterio ir kenkti. Dažnai vartotojai neįtaria, kad yra apsikrėtę virusais, net nepagalvoja, kad pasinaudodami jų kompiuteriu kažkas siuntinėja SPAMinius laiškus ar kitaip kenkia.

Atvirus standartinius portus dažniausiai palieka irgi virusai. Jei laikote slapyvardį „pakabinęs“ serveryje, ar savo kompiuteryje turite instaliavęs kažkokį serverį ir yra paliktos sąlygos bet kam laisvai jungtis prie savo kompiuterio ar, kitu atveju, prie serverio, kuriame „pakabintas“ slapyvardis, galite taipogi nukentėti.

Ką daryti. Pirmiausiai reikia tvarkyti problemą, dėl kurios patekote į tokią situaciją, t. y., išsivalyti virusus, instaliuoti ir naudoti ugniasienę („firewall“). Jei nežinote kaip tai padaryti, pasikvieskite į pagalbą išmanantį žmogų. Po to, jei IP tebėra juoduosiuose sąrašuose, reikėtų pasistengti jį iš ten pašalinti (vadovaujantis konkretaus juodojo sąrašo pateiktomis instrukcijomis). Nėra prasmės šalinti IP iš juodųjų sąrašų, kol nesusitvarkėte problemos, dėl kurios IP ten pateko, nes tuoj pat pateksite vėl.

Jei Jūsų IP kintamas, gali būti, kad „paveldėjote“ atjungimą kartu su IP adresu. Tokiu atveju niekuo negalime padėti. Reikėtų kreiptis į interneto tiekėją, kad suteiktų pastovų IP adresą.

21. Kodėl Aitvare draudžiama jungtis per atvirą proxy, TOR?

Draudžiama dėl to, kad dažniausiai per proxy jungiamasi su tikslu vienaip ar kitaip pakenkti Aitvaro vartotojams, specialiai apkrauti Aitvaro serverius, servisus ir pan.

22. Atjungė su priežastimi „Viruses/Spammers not allowed on Aitvaras network. Virusai/Spameriai Aitvaro tinkle nepageidaujami. Informacija: http://www.aitvaras.eu/atjungimai“. Neturiu jokių virusų. Kaip suprasti toki atjungima?

Su tokia priežastimi atjungiama, kai Jūs ar kažkas kitas, besijungiantis iš to paties adreso (gali būti ir virusas) parašo frazę iš spamfiltro. Greičiausiai tai buvo kokio nors plačiai reklamuoto internetinio puslapio nuoroda. Atjungiama iki 1,5 val. Kitą kartą nerašykite to paties ir jūsų neatjungs.

Jei nieko nerašėte, bet naudojate mIRC skriptą, gali būti, kad jūsų skriptas, Jums apie tai nežinant, save reklamuoja. Išeitis – trinti mIRC skriptą ir ateityje nenaudoti visokių neaiškių skriptų, papildinių.

Gali būti, kad esate užsikrėtęs mIRC „virusu“, kuris platinasi IRC tinkluose siūlydamas parašyti tam tikras komandas ar duodamas internetinių puslapių nuorodas. Jei virusas apkrėtęs tik mIRC, bet ne visą kompiuterį, padeda mIRC programos, skriptų ištrynimas (su visais katalogais!), naujos mIRC kopijos siuntimasis iš www.mirc.com ir instaliavimas. Atsiminkite, kad antivirusinės programos mIRC virusus, virusuotus mIRC skriptus retai aptinka. Būkite atsargūs.

Rečiau pasitaikantis variantas, bet galimas, kad Jūsų kompiuteryje (ar jūsų tinklo kaimynų kompiuteryje) yra virusas, kuris jungiasi į IRC ir rašo tam tikras frazes (dažniausiai tai būna internetinio puslapio nuoroda iš kur tą virusą parsisiųsti). Tokiems virusams mIRC nėra būtinas, jie patys yra kaip IRC klientas. Žmonės kartais nežino kas yra IRC, kas yra mIRC, bet jų kompiuteriai gali būti apkrėsti tokio tipo virusais. Jei vartotojas ypatingai dažnai automatiškai atjungiamas dėl tos pačios priežasties, akill rankiniu būdu gali būti uždedamas ilgam.

23. Kas tas vadinamasis „spamfiltras“?

Tai sistema, skirta kovoti su masine reklama, virusiniais botais. Yra specialus sąrašas frazių, už kurių paminėjimą atjungiama. Dažniausiai tai labai smarkiai reklamuotų internetinių puslapių nuorodos, virusinių botų rašomos standartinės frazės ir pan.

24. Kodėl visi vartotojai negali pamatyti frazių, esančių spamfiltre? Kam toks dalykas reikalingas? Nenorėjau reklamuoti masiškai, parašiau draugui nuorodą į privatą ir buvau atjungtas. Kas per nesąmonė? Ir apskritai, kam atjunginėti už tai vartotojus?

Spamfiltro sąrašas neviešinamas dėl to, kad sąmoningai virusus platinantys, interneto puslapius ir kita reklamuojantys vartotojai greitai išsiaiškins kaip spamfiltrą apeiti ir jis nebeatliks savo funkcijos.

Bet kaip kovoti prieš masines reklamas? Susikuria koks nors puslapiuką, iškart porą reklamos botų „on join“ paleidžia, dar porą slapyvardžių kanaluose pakabina ir su laikmačiu („taimeriu“) kas 10 sekundžių „/ame“ rašo. Ir tokių ne vienas. Jei dažnai kartojama tam tikra frazė, ji traukiama į spamfiltrą.

Nereikėtų taip griežtai kontroliuoti, jei nebūtų floodo (žinučių srautų) kanaluose su puslapių nuorodomis ar kanalų pavadinimais, jei vartotojai neleistų „on join“ ir kitokių reklamos botų. Pagal Aitvaro taisykles, masinė reklama tinkle draudžiama. Juk nei įmonės, nei žmonės, kurie prižiūri serverius, pelno neturi iš to. Kai kas nors labai piktybiškai gausiai reklamuoja, tam tikra frazė, kuri dažniausiai reklamuotojų minima, įdedama į spamfiltrą.

Gali sutapti, kad nenorėjote masiškai reklamuoti, bet paminėjote nuorodą, kuri buvo spamfiltre ir buvote atjungtas. Tikrai nekaltų vartotojų atjungiama labai mažai. Be to, atjungiama labai trumpam laikui.

Mažuose Counter-Strike žaidėjų IRC tinkluose nesilankau, bet kiek esu lankiusis užsienio IRC tinkluose, tai neteko niekur matyti tiek spamo (nepageidaujamų reklaminio turinio pranešimų), „flood“ (betikslių žinučių srautų), bandymų pakišti virusus kaip Aitvare. Nežinau kuo tai paaiškinti. Nesinori minėti įprasto standartinio „paaiškinimo“ ar net „pateisinimo“, kad „esame lietuviai“, atseit taip ir turi būti. Pavyzdžiui, nereklamuotų nuorodų su suarchyvuotu virusu, kaip „steam for free“, nebūtų įtraukiami bylų talpinimo puslapiai į spamfiltrą. Kai ką nors darom, tai blogai. Kai nieko nedarom, irgi blogai. Tuomet minios ateina skųstis: „kodėl nieko nedarot, tvarkykit reklamerius“, „kodėl netvarkot to idioto, kuris platina virusus“, „mane apgavo. Sumokėjau pinigus, o nedavė steam“ ir t.t.

Šiaip reikėtų iniciatyvos daugiau iš pačių vartotojų. Bent jau galėtų neleisti kanaluose, kurių prieigos sąrašuose jie yra (turi kanaluose userius), kitiems vartotojams kažką masiškai reklamuoti, platinti nuorodas su virusais. Tuomet ir mes mažiau reklamos pastebėtume. Kadangi mažiau pastebėtume, nereikėtų traukti į spamfiltrą ir t.t. Juk niekas nekreipia dėmesio į pavienes nuorodas, kurias vienas vartotojas rašo kitam, arba parašo kanale, jei tai nėra virusas ir netraukia į spamfiltrą nuorodos, jei ji būna paminėta vos keletą ar keliolika kartų (jei ten ne nuoroda iš kur parsisiųsti virusą ar internetinio puslapio, skirto vogti vartotojų duomenims, nuoroda). Kai reklama masinė, viskas yra kitaip. Negalime leisti pažeidinėti Aitvaro taisykles.

25. Mes keliese naudojamės vienu IP adresu. Kažkas kitas prisidirba ir kenčia visi tinklo nariai. Ką daryti tokiu atveju?

Reikia kreiptis į savo tinklo administratorių, kad atskirtų vartotojus fiksuotais identais. Ne visuomet tai gali išgelbėti, bet, pavyzdžiui, apsaugo nekaltuosius automatinio atjungimo už paminėtą frazę iš spamfiltro, metu. Kartais IRC administratoriai atkreipia dėmesį ir atjungia tik nusikaltusį vartotoją. Priešingu atveju nieko padaryti negalime, nes jokiais kitais būdais neįmanoma atskirti vartotojų, todėl kenčia ir nekaltieji.

 
faq.txt · Keista: 2010/01/08 09:18 (redaguoti papildomomis priemonėmis)