Atjungimai

Nors administracija ir neturi laiko, ir visa širdimi tikisi, kad vartotojai bus geri, ir elgsis tiek tinkle, tiek kanaluose tvarkingai, kartais tenka imtis griežtesnių priemonių įvairioms blogybėms spręsti. Techniškai tai vadinasi AKILL, SQLINE ir kitais baisiais pavadinimais.

Automatiniai

Insecure proxy

Ši priežastis būna nurodyta, jei Aitvaras aptiko, kad jūs naudojate nesaugų proxį. Padarykite savo sistemą saugesne ir Aitvaro durys jums vėl atsivers.

Session limit exceeded

Session limit — apribojimas, kiek vienu metu gali būti prisijungimų iš vieno adreso. Paprastai vienam žmogui užtenka vieno prisijungimo. Tačiau virusais apkrėsti kompiuteriai ir piktavaliai vartotojai gali užmegzti ir daugiau nei vieną prisijungimą. Norint sumažinti problemas, kurias sukelia tokie kompiuteriai ir vartotojai Aitvaro tinkle prisijungimų kiekis yra ribojamas. Ribojimai yra tokie:

  • Dinamiškai gaunamiems adresams ir panašiems į juos (turintiems tuos pačius reversus kaip ir dinaminiai adresai, pvz., ctv*.vinita.lt, dsl*.takas.lt) — 3 prisijungimai;
  • nepatenkantiems į aukščiau esančią kategoriją — 20 prisijungimų;
  • išimtys daromos jei įvykdytos tokios sąlygos:
    1. gerai veikia identai;
    2. reversas nėra dinaminis ir nepapuola į dinaminių adresų domenus (pvz., dsl*.takas.lt, *.aol.com ir pan.); šių paslaugų vartotojams, turintiems pastovius adresus, rekomenduojame reikalauti iš savo IPT uždėti vartotoją, o ne IPT identifikuojantį reversą.

Pavieniams vartotojams ar mažiems vartotojų tinklams tokie apribojimai paprastai nesukelia jokių problemų, nebent tarp jų yra piktai nusiteikusių piliečių (nuo kurių Aitvaras ir saugosi).

Didesniems tinklams siūlomi kiti metodai:

  • Skirti daugiau išorinių adresų prisijungimams į IRC
  • Suteikti fiksuotus ident atsakymus vartotojams, pagal jų vidinius adresus
  • Naudoti IPv6 technologiją tiesiogiai, arba versti vartotojų vidinius adresus į IPv6 adresus.

Dideliems ryšio tiekėjams siūlome elgtis kaip dideliems ryšio tiekėjams ir duoti visiems vartotojams išorinius adresus. Juos galite gauti iš RIPE.

Esi panašus į botą. ...

You look like a bot. ...

Pranešimas duodamas, kai nick'as, ident'as arba „real name“ yra panašus į atsitiktinai sugeneruotą — t.y. beveik vien priebalsės, vien balsės, vien skaičiai ar pan. Patikrinkite šiuos nustatymus, ir įrašykite prasmingą informaciją. Tada bandykite jungtis vėl.

Rankiniai

Adresams

Administratoriui atjungus blogą vartotoją, iš jo adreso kurį laiką negalima prisijungti. Administratorius dažniausiai stengiasi atjungti tik nusikaltusį vartotoją, tačiau ne visada tai įmanoma, ypač, kai po vienu adresu slepiasi daugiau nei vienas vartotojas. Tokiu atveju praverčia skirtingi vartotojų adresai ar identifikavimo informacija. Aitvaras nori kuo gražesnės tvarkos, tačiau to pačio tikisi ir iš Interneto ryšio tiekėjų administratorių bei pačių vartotojų. Atjungimo laiką nustato administracija.

Abuse / piktybiškas naudojimas

Tai - griežta bausmė už visokią tinklui ar jo vartotojams kenkiančia veiklą. Tai gali būti ir slaptažodžių prievartavimas, kanalų bei nickų atėminėjimas, sukčiavimas bei vartotojų apgaudinėjimas.

Klonai

Vienam vartotojui bendrauti IRC užtenka vieno prisijungimo prie IRC. Jeigu vartotojas prijungia nereikalingų sesijų, norėdamas dirbtinai didint kanalą, kelt informacijos potvynius bei audras, ar tiesiog parodyt, kad jis tai sugeba, jis būna šalinamas iš Aitvaro.

Virus/trojan

Virusais ar trojos arkliais apsikrėtę vartotojai, patys to nežinodami, prisijungia prie tinklo ir gali dalyvauti piktose atakose prieš gerus žmones ar servisus. Taip pat, per šiuos prisijungimus įmanoma kontroliuoti gerų žmonių kompiuterius, informaciją bei gyvenimą.

Reklama

Masinė reklama Aitvaro tinkle yra draudžiama, tie, kas tai daro - atjungiami.

Užsienio tinklams

Užsienio tinklai, iš kurių ateina nemažai aukščiau išvardintų blogybių, gali būti užblokuoti pagal reversą. Jei jūsų teritorijoje nėra kito IPT, jums gali padėti tik individualus reversas, besiskiriantis nuo jūsų IPT dalinamų reversų, pvz, mano_nickas.us vietoje dyn-A-B-C-D.aol.com.

Kanalams

Kai kanalas su savininko sutikimu naudojamas klonų, virusų buveinėms ar yra sąmoningai kanalo administracijos reklamuojamas, jis gali būti uždarytas.

Slapyvardžiams/Nickams

Pasirodžius virusui, kuris jungiasi pasinaudodamas nustatytais slapyvardžiais, jie gali būti užblokuoti. Jeigu tai vartotojo senai naudotas slapyvardis, šis blokas būna visada nuimamas.

Vartotojams, kurie piktybiškai kenkia Aitvarui, taip pat gali būti atimta teisė naudotis jų slapyvardžiais.

 
atjungimai.txt · Keista: 2006/12/02 10:06 (redaguoti papildomomis priemonėmis)